تور ایروان ارمنستان

کشورهای حاضر در تور:

شهرهای حاضر در تور:

شرح

ایروان شهری با بیش از 2800 سال تاریخ و در عین حال یکی از مدرن ترین و پویاترین پایتخت ها که در تقاطع اروپا و آسیا قرار گرفته است و مرکز اداری، فرهنگی و صنعتی این کشور است. ایروان  که به شهر صورتی معروف است، مکانی جذاب برای کشف معماری چشمگیر و پارک های زیبا است.

اگر قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید با یک تور مناسب، از محله تاریخی قدیمی با خانه‌های زیبای قرن هفدهمی بازدید کنید. در پارک‌های زیبا قدم بزنید، از موزه‌های عالی دیدن کنید، یا از پلکان بزرگ آبشار ایروان بالا بروید تا از منظره خیره‌کننده شهر لذت ببرید. همچنین کوه آرارات و مناظر دیدنی فراتر از ایروان را خواهید دید. در بین این سازه های قدیمی، تعداد زیادی کافه و مغازه مدرن برای بازدید نیز وجود دارد. مردمان خونگرم، صمیمی و مهمان نواز این شهر و مردمی صمیمی است از شما در سفر استقبال خواهند کرد. برای آشنایی بیشتر با جاهای دیدنی ایروان می توانید، جاذبه های گردشگری ایروان را مشاهده کنید.

 

بهترین زمان برای سفر به ايروان

بهترین زمان برای سفر به ایروان و کل ارمنستان در فصل بهار است. دراین فصل می توانید مناظر عالی از کوه آرارات را ببینید و  از تماشای بازارهای گل در خیابان ها لذت ببرید. پاییز نیز هوا معتدل است و یکی دیگر از زمان های خوب سال برای بازدید است. فصل تابستان زمانی است که قیمت‌ها بالا می‌رود، به‌علاوه هوا بسیار گرم است. ). زمستان های ایروان کاملا معتدل است و دما به ندرت به زیر صفر می رسد.

 

قیمت تور ارمنستان

با توجه به هم مرز بودن ایران و ارمنستان و کم بودن فاصله جغرافیایی،  قیمت تور ارمنستان نسبت به کشورهای دورتر، کم‌تر است. بنابراین سفر به ارمنستان را می‌توان به عنوان یک سفر اقتصادی نام برد که در آن امکان بازدید از جاذبه‌ها و زیبایی‌های فراوان با پرداخت هزینه کم‌تر وجود دارد. با تور های سیگنال تیکت می توانید سفری رویایی به ایروان را تجربه کنید. 

 

مدارک مورد نیاز برای سفر به ارمنستان

برای خرید تور ارمنستان و سفر به ایروان، نیازی به درخواست و دریافت ویزا از سفارت ارمنستان ندارید. برای سفر به ایروان تنها به پاسپورت با اعتبار ۷ ماه و مدارک شناسایی نیاز دارید.

 

زبان های ایروان

زبان رسمی ارمنستان ارمنی است که یکی از قدیمی ترین زبان های رایج در جهان است. از آنجایی که ارمنستان برای چندین دهه بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود، بسیاری از ساکنان به زبان روسی نیز صحبت می کنند. جوانان ترجیح می دهند زبان انگلیسی را یاد بگیرند که در مدارس به عنوان زبان اصلی خارجی تدریس می شود.

 

واحد پول ایروان

واحد پول ارمنستان درام ارمنستان است. هم اسکناس های کاغذی و هم سکه هایی با ارزش های مختلف در گردش هستند. مبادله پول در ایروان بسیار ساده است: می توان آن را هم در بانک ها و هم در صرافی های شهر انجام داد. دلار آمریکا، یورو، روبل روسیه و برخی از ارزهای کشورهای همسایه برای مبادله پذیرفته می شود.

 

ایمنی در ایروان

ایروان به عنوان یکی از امن ترین شهرهای منطقه شناخته می شود. می‌توانید آزادانه در خیابان‌های زیبا و آفتابی شهر قدم بزنید، زیرا پلیس مراقب نظم عمومی است و مرتباً در خیابان‌های مرکزی ایروان گشت‌زنی می‌کند. ارمنی‌ها خونگرم، مهمان‌نواز و کمک‌کننده هستند و مسافران اکثراً در اینجا احساس امنیت و استقبال می‌کنند.