ویزای دبی

دبی (بزرگترین شهر امارات متحده عربی) به عنوان نگین خلیج فارس در سراسر جهان شناخته شده است. سرمایه‌گذاری‌های عظیم در صنایع مختلف و وجود شعب شرکت های بزرگ دنیا در دبی باعث رشد چشمگیر این شهر در حوزه تجارت جهانی و تکنولوژی شده است. شهر دبی علاوه بر امکانات بی نظیرش به عنوان یکی از امن ترین شهرهای دنیا نیز شناخته شده است. سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای برای تفریح، تجارت، تحصیل و کار به این شهر زیبا و پیشرفته سفر می کنند.

یکی از الزامات مهم برای سفر به دبی دریافت ویزا است. شهروندان تمامی کشور ها از جمله ایران برای ورود به امارات باید ویزا دریافت کنند. در این میان استسنائاتی نیز وجود دارد. شهروندان کشورهای حوزه خلیج فارس نیاز به گرفتن ویزای دبی ندارند. همچنین شهروندان آمریکا، کانادا، استرالیا و ژاپن می‌توانند بدون داشتن ویزا تا 30 روز در این کشور حضور داشته باشند. شهروندان کشورهای عضو شینگن نیز می‌توانند با ورود به دبی و ثبت مهر ورودی تا 90 روز اقامت را در مدت 6 ماه به صورت مالتیپل داشته باشند.

در ایران اخذ ویزای دبی از طریق کارگزاران و شرکت های هواپیمایی معتبر امکان پذیراست و افراد به صورت شخصی از طریق سفارت نمی توانند ویزا دریافت کنند.

 

ویزای دبی

 

شرایط اخذ ویزای دبی

1. دختران زیر ۱۸ سال فقط همراه با پدر و مادر می توانند جهت اخذ ویزا اقدام کنند.

2. دختران مجرد زیر 40 سال برای سفر به امارات باید حتما همراه داشته باشند.

3. دخترانی که به صورت انفرادی سفر می‌کنند باید یک چک ضمانت بازگشت ارائه دهند.

4. دختران مجرد برای دریافت ویزای امارات باید بلیط رفت و برگشت خود را ارائه داده و هتل محل اقاماتشان نیز مشخص باشد.

5. آقایان زیر ۱۸ سال برای دریافت ویزای امارات به صورت انفرادی، باید شناسنامه یا پاسپورت پدر و مادر خود را ارائه دهند.

6. طبق شرایط جدید مرکز صدور ویزای دبی محدودیت صدور ویزا برای آقایان مجرد زیر 50 سال برداشته شد. بر طبق این اطلاعیه آقایان مانند سابق می‌توانند برای دریافت ویزا و سفر به دبی اقدام کنند.

7. ورود به هریک از شهرهای کشور امارات مستلزم دریافت روادید بوده و اقامت بیش از مدت ذکر شده در روادید حتی برای مدت یک روز غیر قانونی است و فرد خاطی ملزم به پرداخت جریمه نقدی خواهد بود.

8. فرد قبل از دریافت ویزا باید فرودگاهی که از آن طریق وارد امارات می‌شود را مشخص نماید و در برگه درخواست ویزا بیان کند.

9. ویزای 14 روزه دبی در واقع همان ویزای یک ماه است. پس اگر به هر دلیلی بیشتر از ۱۴ روز (تا سقف یک ماه) در این کشوراقامت داشته باشید جریمه نخواهید شد.

10. داشتن بیمه نامه مسافرتی کشور امارات برای متقاضیان ویزای دبی الزامیست. (این بیمه نامه بایستی توسط کشور امارات و از طریق کارگزاران معتبر ویزای دبی صادر شود).

 

مدت زمان صدور ویزای دبی

بسته به اینکه ویزا به‌صورت عادی صادر می‌شود یا اضطراری، در بازه سه تا هفت روز کاری پس از تحویل مدارک، فرایند صدور ویزا انجام می‌شود و این مدت کم، مزیت مهمی در دریافت ویزا به شمار می‌رود.

 

انواع ویزای دبی

 

انواع ویزای دبی

1. ویزای توریستی

با توجه به اینکه دبی یکی از شهرهای زیبا و پر جاذبه در خاورمیانه است، به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار ایرانیان محسوب می شود. ایرانیان بسیاری به قصد تفریح و گردش اقدام به دریافت ویزا توریستی می کنند. با توجه به اینکه پروسه دریافت ویزای دبی کاملا انلاین و بدون نیاز به مصاحبه حضوری صورت می گیرد، بسیار سریع و آسان است. ویزای توریستی با توجه به مدت زمان اقامت به چند صورت مختلف ارائه می شود. 

ویزای 48 ساعته یا دو روزه

این ویزا از سوی ایرلاین‌های کشور امارات صادر می‌شود و قابل تمدید نخواهد بود. برای این ویزا 30 روز اعتبار در نظر گرفته شده و شخص در این بازه زمانی می‌تواند سفر خود را به مدت دو روز انجام دهد.

ویزای 96 ساعته یا 4 روزه 

ویزای 4 روزه تنها به صورت یک بار ورود صادر می‌شود و تا یک ماه از زمان صدور اعتبار سفر دارد. این ویزا قابلیت تمدید ندارد و پس از 4 روز شخص باید خاک امارات را ترک کند تا مشمول جریمه نشود.

ویزای توریستی عادی

با ویزای توریستی عادی، امکان اقامت 2 هفته ایی در دبی و به صورت یک بار ورود وجود دارد. این نوع ویزای قابل تمدید می باشد. ویزا عادی دارای اعتبار سفر 58 روزه است.

ویزای توریستی یک ‌ماهه

با اخذ ویزای 1 ماهه ی دبی می‌توانید از 1 تا 30 روز در دبی اقامت داشته باشید. این ویزا دارای اعتبار 58 روزه است و قابلیت تمدید آن برای یک بازه 30 روزه دیگر وجود دارد.

ویزای توریستی یک ‌ماهه چند بار ورود

با اخذ این نوع ویزای دبی، فرد می تواند به مدت سی روز در دبی اقامت داشته باشد.  این ویزا دارای اعتبار سفر 58 روزه است و شخص دو ماه فرصت برای سفر دارد و میتواند هر چند بار که بخواهد به دبی رفت و آمد داشته باشد.

ویزای توریستی سه‌ماهه

این نوع ویزا برای افرادی که می خواهند مدت زمان طولانی در دبی اقامت داشته باشند مناسب است. با اخذ این نوع ویزا فرد  می‌توانید از 1 تا 90 روز در دبی اقامت داشته باشد. این ویزا دارای اعتبار ورود 90 روزه است. این نوع  ویزا امکان تمدید مجدد دارد. 

ویزای توریستی سه‌ماهه چند بار ورود

با اخذ این نوع ویزا فرد  می‌تواند 90 روز در دبی اقامت داشته باشد و هر چند بار که مایل باشد به دبی رفت و آمد کند. این نوع  ویزا امکان تمدید مجدد دارد.

 

تمام ویزاها به جز ویزای سه‌ ماهه، با پرداخت مبلغ مشخصی به دفاتر مهاجرتی امارات، قابل تمدید هستند.

هرکدام از ویزاهای ذکر شده، پس از صدور، به مدت دو ماه معتبر هستند.

بعد از اینکه ویزایتان صادر شد،‌ باید یک چک ضمانت در وجه آژانس هواپیمایی که امور دریافت ویزا را برای شما انجام داده، بپردازید.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی دبی

داشتن گذرنامه با اعتبار بالای 6 ماه

تصویر کارت ملی پشت و رو 

تصویر تمامی صفحات شناسنامه 

عکس رنگی 3 در 4 پشت زمینه سفید

کارت واکسن دیجیتال

بیمه نامه مسافرتی (ویژه پوشش هزینه های درمان مبتلایان به کرونا)

پاسخ منفی تست کرونا به روش PCR (در 24 یا 48 ساعت قبل از پرواز باید اخذ شده باشد)

2. ویزای اقامت

2.1. ویزای کاری دبی 

با توجه به اینکه کشور امارات در سال‌های اخیر به قطب اقتصادی خاورمیانه تبدیل شده است، افراد زیادی علاقه مند به کار در این کشور هست. برای دریافت ویزای کار دبی، فرد باید ویزای اقامت دبی را دریافت کرده باشد. همچنین فرد ابتدا باید یک کارفرما برای خود پیدا کرده و کارفرما از کشور امارات برای اخذ اجازه کار او، به دولت درخواست دهد. کلیه پروسه دریافت ویزا توسط کارفرما صورت میگیرد. فرد متقاضی با دریافت ویزای کار می‌تواند همسر و فرزندانش را نیز با خود به امارات ببرد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار

۳ قطعه عکس گذرنامه

فرم درخواست که با دقت پر کرده‌اید

اصل و کپی گذرنامه متقاضی

گواهی‌نامه تجاری معتبر شرکت

مدارک تاییدیه سلامت یا مدارک پزشکی

مجوز ورود (که توسط وزارت کار امارات صادر شده)

Labor Card

 

2.2. ویزای تحصیلی دبی

یکی دیگر از ویزای های پرطرفدار برای اخذ اقامت دبی، ویزای تحصیلی است. با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور زیر نظر کشورهای اروپایی و آمریکایی اداره می شوند، از اعتبار بین المللی برخوردار هستند، افراد زیادی تمایل به ادامه تحصیل در این کشور دارند. یکی دیگر از مزیت های مهم دیگر تحصیل در دانشگاه های امارات امکان انتقالی گرفتن از دانشگاه‌های دبی به کانادا، آمریکا و انگلیس امکان‌پذیر است.

مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی 3 تا5 سال بوده و به زبان انگلیسی است. فرد متقاصی برای تحصیل در این دوره باید  مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و مدرک زبان آیلتس 5 به بالا داشته باشد.

دوره فوق لیسانس برای دانشجویان بین المللی به طور معمول یک یا دو سال به طول خواهد انجامید. از نیازمندی های تحصیل در این دوره می توان به داشتن مدرک تحصیلی لیسانس به همراه ریز نمرات تحصیلی و مدرک زبان آیلتس 5.5 به بالا اشاره نمود.

تحصیل دانشجو در مقطع دکترا در دانشگاه های امارات بصورت تحقیقات محور است و در پایان دوره دانشجو باید از پایان نامه علمی و تحقیقاتی خود دفاع کند. تحصیل در دوره دکترا نیازمند داشتن استاد راهنمااست. از نیازمندای اخذ ویزای تحصیلی امارات در مقطع دکترا می توان به رزومه قوی علمی، مدرک زبان کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات و مدرک زبان آیلتس 6.5 به بالا اشاره نمود. تحصیل در این دوره حدود 3 تا 4 سال طول میکشد.

ویزای تحصیلی امارات، ویزای 5 ساله صادر می‌شود و قابل تمدید نیست، مگر اینکه از فرد طریق پیدا کردن یک شغل یا سرمایه‌گذاری بتواند آن را تمدید کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیل دبی

گذرنامه معتبر

شناسنامه

پذیرش از دانشگاه

مدارک تاییدیه سلامت یا مدارک پزشکی

آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات

بیمه خدمات درمانی

تاییدیه تمکن مالی متقاضی جهت تامین مخارج از سوی دانشگاه، خانواده و یا اقوام

 

3. ویزای ترانزیت امارات (ویزای فرودگاهی دبی)

با توجه به  اینکه برای سفر به برخی از کشورها پرواز مستقیم از ایران وجود ندارد، افراد برای رسیدن به مقصد باید ابتدا به  امارات بروند.  در این شرایط فرد می بایست ویزای ترانزیت دریافت کند. طبق قوانین کشور امارات اگر از زمان ورود فرد به فرودگاه امارات تا زمان پرواز بعدی کمتر از 8 ساعت باشد نیاز به دریافت ویزای تراتزیت نیست. باید تمام طول مدت انتظار در فرودگاه بمانید و از محدوده ترانزیت خارج نشوید.

به طور کلی دو نوع ویزای ترانزیت وجود دارد:

ویزای ترانزیت ۴۸ ساعته: این ویزا به محض ورود به فرودگاه به صورت رایگان قابل صدور است و قابل تمدید هم نیست.

ویزای ترانزیت ۹۶ ساعته؛ اگر پرواز از دبی به مقصد بعدی، بیش از ۴۸ ساعت بعد انجام شود، فرد ملزم به دریافت ویزای چهار روزه هست. این ویزا ۵۰ دینار هزینه دارد و قابل تمدید هم نیست.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای ترانزیت امارات

فرم درخواست ویزای ترانزیت

عکس رنگی ۴*‌۶ با پس‌زمینه سفید

گذرنامه با سه ماه اعتبار برای ویزای ۴۸ ساعته و شش ماه اعتبار برای ویزای ۹۶ ساعته

کپی رنگی از صفحه اول گذرنامه

کارت شناسایی

بلیط  پرواز به دبی و مقصد بعدی

 

4. ویزای درمانی

زمانی که فرد برای امور درمانی و پزشکی خود به یکی از بیمارستان‌های دولتی یا خصوصی امارات یا مراکز درمانی این کشور مراجعه می‌کند، ویزای درمانی صادر می‌گردد. تمامی مراحل ورود بیمار بر عهده موسسه درمانی موردنظر است. در این‌جا بیمار باید یک نامه‌ی تاییدیه از طرف یکی از بیمارستان‌های امارات تحویل دهد که در آن ضرورت نیاز به درمان فرد ذکر شده است. ویزای درمانی 90 روزه صادر می‌گردد و در صورت افزایش طول درمان، قابل تمدید است. 

 

دلایل ریجکت شدن ویزای دبی

ریجکت شدن ویزای دبی

مانند همه دولت‌ها، دولت امارات نیز صلاحیت افراد متقاضی ورود به این کشور را می‌سنجد و پس از آن، اجازه ورود می‌دهد. در برخی موارد ممکن است شخص متقاضی ویزای دبی، موفق به دریافت این اجازه نشود. این امر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله این عوامل، عبارتند از:

داشتن سابقه کیفری در خاک امارات

ترک بدون هماهنگی خاک امارات در صورت داشتن اقامت

عدم سفر به امارات به‌رغم داشتن ویزای توریستی دبی

خط خوردگی در مدارک

مطابق نبودن عکس ارائه شده با شرایط مدنظر دولت امارات

داشتن ویزای معتبر و درخواست ویزا در همان بازه

 

 

اخذ ویزای دبی با سیگنال تیکت

 

اخذ ویزای دبی با سیگنال تیکت

اگر قصد سفر به دبی را دارید و می‌خواهید از شرایط دریافت ویزای دبی مطلع شوید، یا می‌خواهید از آخرین هزینه‌ها اطلاع کسب کنید یا به دنبال اخذ ویزای دبی هستید و نمی‌دانید از کدام آژانس برای این امر اقدام نمایید؛ بهترین کار کمک گرفتن از مشاوران باتجربه در این زمینه است. سیگنال تیکت با داشتن تیمی مجرب و اطلاع از آخرین قوانین، پاسخگوی تمامی سؤالات شما است.

بازدیدها: 41